Paldiski maantee haljastusribale istutatakse uusi puid ja tuhanded istikud

Paldiski maanteel teostatakse kahe sõidusuuna vahelise haljasalaribal puude, põõsaste ja püsikute istutusi. Istutuste eesmärk on rajada „a linna tuiksooned“ viimane tuiksoon lääne suunal.

Abilinnapea Kalle Klandorf sõnas, et on tänase seisuga esitanud viis korda taotluse Euroopa Rohelise pealinna konkursil osalemiseks, millest kaks korda on jõutud lausa finaali. „Pean oluliseks rõhutada, et osalemise puhul ei ole kõige tähtsam alati võit. Kõige olulisemad on just need arengud, mis sellele linnas käima lähevad. Üks toredamaid Rohelise pealinna algatusi minu meelest ongi alune roheliste tuiksoonte projekt. Usun seaduspärasse, et mida kvaliteetsem on linnahaljastus, seda parem on ka inimeste elukeskkond. Ootan juba põnevusega, milline Paldiski maantee haljastuse tulemus reaalses elus välja näeb,“ ütles Kalndorf.

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et Paldiski maantee haljasala kontseptsioon on „Strada vicino al mare“ ehk „Tee mere lähedal“. „Tee mere ääres on ajatu, lõputult kulgev ja ning need märksõnad iseloomustavadki Paldiski maantee haljasala disaini,“ ütles linnaosavanem. „Roheliselt tuiksoonelt leiab nii õitsvaid püsikuid, okaspuid, lehtpuid kui ka disainituid niidualasid, kuhu lisatakse kõrghaljastust. Peenardelt leiab suvemõisades ning taluaedades tatud taimmaterjali ning palju neid taimi, mis meelitavad mesilasi ja putukaid. Sellega soovime suurele magistraalile tuua juurde elurikkust,“ rääkis Hanimägi. „Kaasaegne linnaruum areneb iga päevaga ja üha rohkem tuleb meil pöörata tähelepanu ökosüsteemile ja selle säilimisele. Antud projektiga soovimegi tuua elanikele loodust lähemale ning pakkuda ka sailu,“ lisas linnaosavanem.

a südalinn meenutab kujult inimese südant ja kesklinna viivat nelja põhilist magistraali võib nimetada tuiksoonteks. Kui inimesele on oluline veresoonte ja südame tervis, siis ülekantud tähenduses on see oluline ka a südamele ja tuiksoontele. Roheliste tuiksoonte kontseptsioon algas Rohelise pealinna kontseptsioonist. Alates 2016. aastast parandatakse tuiksoontel haljastuse kvaliteeti. 2016. aastal rajati Sõpruse puiestee tuiksoon, 2017. aastal Laagna tee tuiksoon ning 2020. aastal rajatakse Paldiski maantee tuiksoon. Paldiski maantee roheline tuiksoon algab a Loomaaia põhjaväravast ja lõppeb Merimetsa Nakkuskliiniku haigla ees.

Teostavate de tähtaeg on 30. detsember 2020 ning projekti maksumuseks on 182 347 eurot. Töid teostatakse a Keskkonna- ja Kommunaali tellimusel.

Loe otse allikast

%d bloggers like this: