Tondiraba pargist kujundatakse ülelinnaline puhkeala

Järgmisel aastal rajatakse le unikaalne Tondiraba park, millest kujuneb linlastele ainulaadne rohe- ja puhkeala kogu linnas.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on park üks osa nn. rohelisest koridorist, mis kulgeb jõe äärest ja lõpeb Kadrioru pargiga. „Tondiraba pargi rajamiseks loome erinevatele põlvkondadele rohkem võimalusi tervise edendamiseks ja vaba aja veetmiseks värskes õhus. Luues selliseid kaasaegseid lahendusi, soovime maksimaalselt säilitada ka seda elurikkust, mis selles pargis on,“ nentis Kõlvart. „Ent a suurem visioon on luua ülelinnaline rohetaristu, mis ühendab eriilmelisi looduslikke ja urbanistlikke keskkondi.“

Linnaosa suurim, ligi 27 hektaril laiuv park rajatakse l kunagi asunud samanimelise raba kohale. Pargi rajamisel säilitatakse maa-ala looduslik osa: mets ja väike veekogu, samuti seal elutsevad loomad, linnud ja taimed. Aktiivse ajaveetmise alad rajatakse ümber kasvava metsa nii, et need ei rikuks pargis elavate liikide mitmekesisust.

Parki ehitatakse mitu suurt mänguväljakut, osadel neist luuakse arengu- ja mängimisvõimalused erivajadustega lastele ja nende perede jaoks. Samuti luuakse võimalused meeskondlike (korvpall, võrkpall) ja individuaalspordialade ning jõuharjutuste harrastamiseks, ehitatakse seiklusrada ja koerte jalutusväljakud. Mõeldud on ka jalgratturitele – parki tuleb mugav taristu jalgrattaga sõitmiseks, samuti maastikurada. Parki tuleb ka ainulaadne ekstreemspordi ala skate-pargi ja pump-trackiga. Metsa läbivad jalgrajad võimaldavad jõuda otse ühest pargi osast teise. Rajatakse veel liuväli, kus suvisel aastaajal saab tegeleda teiste spordialadega.

Tondiraba park peaks valmima järgmise aasta suve lõpuks ja selleks on . aasta linnaeelarve eelnõus kavandatud kuus miljonit eurot. Rohealasid, kuhu järgmisel aastal investeerida soovib, on kokku 15 – neist suuremad ja mahukamad tööd puudutavad Kopli Kasepargi, Süsta pargi ja Männipargi korrastustöid. Ühtekokku on parkide ja rohealade investeeringuteks planeeritud järgmise aasta linnaeelarve eelnõus kümme miljonit eurot.

Vaata lähemalt, millisena kujundatakse Tondiraba parki ja milliseid vaba aja võimalusi sinna kavandatakse:

Loe otse allikast

%d bloggers like this: