Lasnamäe teede taastusremondiks on ette nähtud rekordiliselt 2,61 miljonit eurot

Mitmel pool linnaosas algavad aprillis ulatuslikud teede taastusremonttööd. Rekordilise 2,61 miljoni euro suuruse eelarvega remonditakse üle 20 tänava ning erilist rõhku pannakse kõnniteede kordategemisele.

paljud sõiduteed, kvartalisisesed teed ja kõnniteed läbivad kevade ja suve jooksul taastusremondi. Teede kordategemiseks on sel aastal ette nähtud 2,61 miljonit eurot. Tänu sellele saame taastusremonti teha paarikümnel linnaosa tänaval. Erilist rõhku paneme just kõnniteede remondile, kuna soovime muuta meie linnaosa paremini läbitavamaks just jalakäijatele, muuhulgas vaegnägijatele ja eakatele. Siinjuures on märgiline suurte jalakäijate puiesteede – Lindakivi, Saarepiiga ja Saaremaa – remont,“ ütles linnaosavanem Vladimir Svet.

Taastusremonttööde käigus uuendatakse sõidu- ja kõnniteede asfaltkatet, vahetatakse välja lagunenud äärekivid ning korrastatakse töömaale jäävad kaevupäised. Linnaosa Valitsus palub liiklejatel olla tähelepanelik, järgida ajutist liikluskorraldust ja tööde tsoonis vähendada sõidukiirust.

“Eelmise aasta lõpus eraldas riik kohalikele omatele vahendeid COVID-19 pandeemiast tingitud majanduslanguse leevendamiseks. Mul on hea meel, et märgatav osa eraldistest jõuab just le ja sellele paraneb linnaosa tänavate seisukord,” lisas Svet.

Remonttööde esimene etapp algas aprillis. Selle käigus parandatakse teekatet Majaka põiktänaval, Lubja ja tänavatel. Ühtlasi remonditakse Pae promenaadiga külgnevad kõnniteed, Priisle pargiga külgnev kõnnitee, Linnamäe tee 1 esine kõnnitee, Punane tn 65 ja 67 esised sõidu- ja kõnniteed ning Kivila 3a sotsiaalmajaga külgnevad kõnniteed. Samuti taastatakse Laagna tee linna siseneval suunal „Mustakivi“ bussipeatuse ooteplatvormi asfaltkate.

Nimetatud tänavatel teostavad a Keskkonna-ja Kommunaalameti tellimusel taastusremonttöid Tref Nord OÜ, InfraRoad OÜ ja Viamer Grupp OÜ.

Tööd viiakse lõpule . aasta suve jooksul.

TAASTUSMONDITAVAD TEÕIGUD:

Map1.png
Map1.png
Map2.png
Map2.png
Map3.png
Map3.png
Map4.png
Map4.png
Map5.png
Map5.png
Map6.png
Map6.png


Loe otse allikast

%d bloggers like this: