Südamenädal Tallinna Kannikese Lasteaias

19.04-23.04.21 toimus a Kannikese Lasteaias Südamenädal, mille raames loodi T-meeskonna algatusel lasteaia õuepaviljoni välijõusaal.

Välijõusaali eesmärgiks oli pakkuda lastele südamenädala raames pisut teistsugust sporditegemise võimalust kui muidu liikumistundides. Lisaks ka pisut põnevust ja elevust millegi uue üle. T-meeskonna üheks eesmärgiks oli välijõusaali vahendid ise valmistada.

Nõnda saidki meie välijõusaalis lihaseid treenida sangpommiga, milleks kasutasime viieliitrist kasutatud veepudelit; tõstekangiga rinnalt suruda vahendiga, mis oli valmistatud vanast harjavarrest ja kahest 1,5 liitrisest veega täidetud pudelist (lisaks oli veel kaks 1,5 liitrist veega täidetud pudelit juhuks kui keegi tahab rohkem tõsta); push-downe teha vanast püksikummist ja tühjadest liimipulkadest valmistatud vahendiga. Sportimiseks ja harjutuste tegemiseks sai kasutada veel ka hüppenööre, hantleid ning joogamatti.

Välijõusaal meeldis lastele väga ning seda kasutati palju. Oli lapsi, kes tegid harjutusi väga suure põhjalikkusega ning kes õhtuti ka oma vanemaid sinna sangpommi, tõstekangi või kummi venitama viisid. Positiivset tagasisidet meie jõusaali kohta tuli nii lastelt, lastevanematelt kui ka maja töötajatelt.

Südamenädala raames toimus lasteaias veel teisigi üritusi. Näiteks jagasid õpetajad üksteisega nädala jooksul raamatu- ja muusikasoovitusi. Esmaspäeval rääkis tervishoiutöötaja Lilyan maja personalile Zoomis südame tervisest, teisipäeval korraldas võimlemisõpetaja Helle lastele õues ühise ürituse „Õhtupoolik südamele“ ning rühmad käisid nädala jooksul tänaval liikumas ja GPS-kunsti tegemas. Nutikalt liikuma ja GPS-kunsti looma kutsusime ka teised linnaosa lasteaiad. Oli väga tore ja liikumist täis nädal.

Olge terved ja hoolige oma südamest!

Allikas: a Kannikese Lasteaed


Loe otse allikast

%d bloggers like this: