Tallinna kesklinn rikastub uute rattaparklatega

a e algatusel paigaldatakse lähiajal jalgrattahoidjad üheksasse uude asukohta a kesklinnas.

„Oleme nüüdseks teiste linnaitega kokku leppinud uute rattaparklate rajamise kolmes pargis – Politseiaias, Falgi ja Tuvi pargi – ning lisaks veel kuues kohas, mida elanikud soovisid ja kus tehnilised tingimused võimaldasid. Vanalinna puhul tuli hinnata ka vastavust muinsuskaitseliste nõuetega ning mõnel pool said takistuseks elektrikaablid või muud tehnovõrgud, aga siis püüdsime lähikonnas leida teise variandi. Igatahes leiavad ratturid a kesklinnas juba eeloleval suvel oma sõiduvahendile senisest mugavamad hoiutingimused,“ rääkis a vanem Monika Haukanõmm.

Linnaosa on hankinud kolme üpi rattahoidjaid, mis võimaldavad ratta mugavalt raamist kinnitada. Lisaks eelnimetatud parkidele paigaldatakse need ka Pärnu mnt 82 bussipeatuse juurde, Tatari tn 64 Rimi kaupluse ja uustuskeskuse vahele, Kalevi staadioni juurde, Hobujaama tn 2 Forumi keskuse lähedusse. Vanalinnas on kavas rattahoidjad paigaldada Musumäe kõr Pärnu mnt ja Valli tn ristumiskohal ning a e juurde Nunne tn 18.

Veebruaris küsis a jalgrattahoidjatele sobivaimate asukohtade leidmiseks nõu linnaosa elanikelt ja sai 80 ettepanekut. Nende seas nimetati ka kohti, kus on rattaparkla juba olemas või asub lähikonnas, osa pakutud asukohtadest jäi aga linnaosa territooriumilt välja. Suurte kortermajade elanikel on võimalus rattahoidjaid või rattamaju paigaldada korteriühistu initsiatiivil ja linna el projektist „Hoovid korda“, mida on ka tatud.


Loe otse allikast

%d bloggers like this: