Rubriik: Geenius

Martin Helme: Eesti e-valimised ei ole kontrollitavad ning neil puudub vaatlemise võimalus

YouTube’is avaldatud intervjuus ütles rahandusminister Martin Helme (EKRE), et Eesti e-valimised ei ole kontrollitavad. Helme käis intervjuus välja teooria, mida viimati presenteeris tema erakonnakaaslasest isa Mart Helme, et just reformierakond on e-valimiste puhul öösel saanud suurel hulgal hääli. 

Loe “Martin Helme: Eesti e-valimised ei ole kontrollitavad ning neil puudub vaatlemise võimalus” täispikka artiklit portaalist Digigeenius.

Allikas

100-miljoni euro firma plaanib Eestis püsti panna kasutatud elektroonika müügiplatsi

Kasutatud telefonid, sülearvutid ja muu elektroonika on Eestis aina populaarsem kaup, näiteks Telia alustas novembris kasutatud telefonide müüki ja plaanib sama teha sülearvutitega. Eraklientidele tahab aga teise ringi elektroonikat müüa ka teine suur tegija.

Loe “100-miljoni euro firma plaanib Eestis püsti panna kasutatud elektroonika müügiplatsi” täispikka artiklit portaalist Digigeenius.

Allikas

Apple’i arvutite kasutajad ei pruugi rahvahääletusel saada e-häält anda

Riigi valimisteenistus (RVT) ja riigi infosüsteemi amet (RIA) korraldasid täna pärastlõunal ajakirjanikele ülevaatliku briifi valimistega seonduvast, kust selgus, et kevadel toimuva abielu teemalise rahvahääletuse ajal ei pruugi e-valimiste rakendus toimida Apple’i arvutitel töötava kõige uuema operatsioonisüsteemiga macOS Big Sur. 

Loe “Apple’i arvutite kasutajad ei pruugi rahvahääletusel saada e-häält anda” täispikka artiklit portaalist Digigeenius.

Allikas

Eesti väärismetalli ettevõte Aufort ehitab kulla panka

Kulla väärtus on rekordtasemel ja ületas suvel 2000 dollari piiri untsi eest. Meil oleme väga uhked, et Tehnopol Startup Inkubaatori hoogsas kasvuprogrammis tuule tiibadesse saanud Eesti ettevõte Aufort kaasas privaatse ühisrahastuse kaudu 200 tuhat eurot, et lähiaastatel kasvada uudse lahendusega kullapangaks, mille abil saab kullas ülekandeid ja makseid tegema hakata.

Loe “Eesti väärismetalli ettevõte Aufort ehitab kulla panka” täispikka artiklit portaalist Digigeenius.

Allikas

Käed küljes AMD uutel videokaartidel: kas lõpuks Nvidiast parem?

Nii nagu me kirusime Nvidia Ampere’i generatsiooni ilmumisel nende paber-launch’i, siis AMD-l õnnestus see „veel paremini“: RX 6000 kaarte pole hetkel saada kusagil Euroopas ega isegi USAs. Miski ime läbi õnnestus Arvutitargal mulle aga kaks isendit Gigabyte’i esituses testiks välja ajada.

Loe “Käed küljes AMD uutel videokaartidel: kas lõpuks Nvidiast parem?” täispikka artiklit portaalist Digigeenius.

Allikas